fbpx

Örjan Wikström auktion

Auktion avslutad

TEKNIK: Etsning
PAPPERSSTORLEK: B25XH33
UPPLAGA: 109/295
NUMRERAD / SIGNERAD
( GALLERIPRIS 1700 KR )

Objektets skick: Ny

SKU: 63627 Kategori: Tagg:

Örjan Wikström auktion

Örjan Wikström auktion – Han är född 1948 i Stockholm och är bosatt i Paris och Stockholm

Utbildning
Han gick konstfack, Stockholm och-
Konstakademin, Paris

Representerad
På: Biblioteque Nationale, Paris, Museet i Lille, Frankrike, Nationalgalleriet Oslo, Moderna Museet, Stockholm, Museerna i Malmö, Norrköping och Kalmar

Örjan Wikström finns representerad på Galleri Mats Bergman

Fortsätt kolla på vårt breda utbud av auktioner

Auktionen har avslutats

Auktionen misslyckades på grund av att inga bud lades
12 oktober, 2020 00:00Auktion startade