fbpx

Örjan Wikström auktion

Utropspris: 200 kr

TEKNIK: Etsning
PAPPERSSTORLEK: 33XH25
UPPLAGA: 22/295
NUMRERAD / SIGNERAD
( GALLERIPRIS 1700 KR )

Objektets skick: Ny

Tid kvar:

Auktionen avslutas: 1 november, 2020 21:00
Tidszon: UTC++2

Utropspris: 200 kr

Acceptpriset är ej uppnått

SKU: 63626 Kategori: Tagg:

Örjan Wikström auktion

Örjan Wikström auktion – Han är född 1948 i Stockholm och är bosatt i Paris och Stockholm

Utbildning
Han gick konstfack, Stockholm och-
Konstakademin, Paris

Representerad
På: Biblioteque Nationale, Paris, Museet i Lille, Frankrike, Nationalgalleriet Oslo, Moderna Museet, Stockholm, Museerna i Malmö, Norrköping och Kalmar

Örjan Wikström finns representerad på Galleri Mats Bergman

Fortsätt kolla på vårt breda utbud av auktioner

26 oktober, 2020 00:00Auktion startade